Header Ads

Muzeum Mazowieckie w Płocku - SpichlerzMuzeum Mazowieckie w Płocku - Spichlerz
09-402 Płock ul. Kazimierza Wielkiego 11 B

Oferta w ramach akcji Płock za pół ceny w dniach 8-10 września 2017 roku

-50% za wstęp na wystawę Bolesława Biegasa w dniu 8 września 2017
9 i 10 września - wstęp wolny w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa


Znajdujący się przy ulicy Kazimierza Wielkiego 11B w Płocku SPICHLERZ MUZEUM MAZOWIECKIEGO W PŁOCKU stał się miejscem eksponowania trzech ważnych, atrakcyjnych turystycznie wystaw:
1.      Kultura Mazowsza w ludowej wizji świata - barwna i niezwykła opowieść o kulturze ludowej Mazowsza. Muzeum przeorganizowało swoje przestrzenie tak, by w pasjonujący sposób przedstawić grupy etnograficzne naszego regionu i zwyczaje panujące tu od wieków.
WSTĘP WOLNY
2.      Sztuka Dalekiego Wschodu. Płockie skarby buddyjskiej Azji - wystawa sztuki orientalnej, na którą składa się ok. 130 muzealiów: przedmioty rzemiosła artystycznego – użytkowe i dekoracyjne, militaria, malarstwo, grafika, buddyjska sztuka sakralna i monety. Kolekcja ta powstała na początku XX w. i została przekazana płockiemu muzeum przez Towarzystwo Naukowe Płockie w 1949 r.
WSTĘP WOLNY
3.      Bolesław Biegas, rzeźba i malarstwo, to ekspozycja składająca się z  57 obiektów muzealnych - 40 rzeźb gipsowych, 3 rzeźb w brązie, 13 obrazów oraz oryginalnej tkaniny z ornamentem wykonanym wg. projektu Biegasa. Z pośród wymienionych obiektów 4 są własnością Muzeum Mazowieckiego w Płocku a pozostałe 53 pochodzą z kolekcji Polskiego Towarzystwa Historyczno-Literackiego/Biblioteka Polska w Paryżu.
Bilet wstępu 4 PLN
Płock za pół ceny 2PLN (w dniu 8 września)


Obsługiwane przez usługę Blogger.