Header Ads

Po Płocku ze Szczygłem - zwiedzanie

Po Płocku ze Szczygłem - zwiedzanie
https://www.facebook.com/poplockuzeszczyglem/
Telefon: 600 340 410
mail:
szczygiel.mateusz.jan@gmail.com
poplockuzeszczyglem.pl


 Oferta w ramach akcji Płock za pół ceny w dniach 8-10 września 2017 roku:


1. Dwugodzinny spacer po średniowiecznym Płocku z przewodnikiem w stroju z czasów założenia grodu Płock. Dokładna trasa do ustalenia, ale standardowo obejmuje Wzgórze Tumskie, Katedrę, elementy szlaku Gotyku Ceglanego oraz Stary Rynek.
Normalna cena 100 zł, promocyjna 50 zł

2. Przygoda z archeologią. Z pomocą kilku narzędzi, pod czujnym okiem opiekuna, młody ‘archeolog’ może w specjalnie przygotowanej skrzyni pełnej ziemi poszukać dawnych skarbów takich jak kawałki naczyń ceramicznych, szklane paciorki czy biżuterię. Po ostrożnym wyjęciu zabytku z ziemi, należy go oczyścić, określić czym jest, a następnie skatalogować. Znaleziony artefakt jest nagrodą dla małego archeologa.
Około 15 minut, normalna cena 10 zł, promocyjna 5 zł.

3. Pokaz rzemiosła historycznego „od owcy do ubrania”. Rekonstruktor historyczny w ciągu 15 minut pokazuje niemal cały proces produkcji ubrań dawnymi metodami. Ma ze sobą zestaw różnorodnych średniowiecznych narzędzi, owcze runo, barwniki, przędzę, nici i barwniki. Opisując kolejne elementy procesu dociera do pokazania efektu końcowego czyli mody w czasach pierwszych Piastów.
Około 15 minut, normalna cena 10 zł, promocyjna 5 zł.

Wycieczka (1) – należy umówić telefonicznie lub mailowo. W sobotę (09.09) przewodnika można znaleźć w namiocie historycznym na Starym Rynku jeśli nie oprowadza.

Warsztaty (2 i 3) – jedynie w sobotę 09.09.2017 w namiocie historycznym na Starym Rynku. Przewodnik Miejski i Rekonstruktor zaprasza na wycieczki po książęcym, stołecznym mieście Płock - po wspaniałej historii i niepowtarzalnych krajobrazach.

Zapraszam na wycieczki po Płocku i okolicach (między innymi po pięknych parkach krajobrazowych) w stroju średniowiecznym lub codziennym (niedługo nowe szaty przewodnika w asortymencie). Indywidualnie układam program oprowadzania dopasowując go do zainteresowań klienta. Moje ulubione tematy to życie średniowiecznych mieszczan oraz czynniki miastotwórcze, ale podejmuję się wielu innych zagadnień i nie obawiam się tematyki wojennej, związanej z duchowieństwem, edukacją czy też płockimi wielkimi obywatelami.

Oprowadzam także w języku angielskim.

Posiadam legitymację przewodnika turystycznego Płockiej Lokalnej Organizacji Turystycznej. 


Stawiam na edukację historyczną, będąc w przeświadczeniu, że znajomość korzeni umacnia świadomość patriotyczną. W Płocku wyrastają i żywią się nie tylko korzenie Polski - są tu też świadectwa bogactwa kultury Europejskiej.


Obsługiwane przez usługę Blogger.