Header Ads

Restauracja Kawiarnia Wieża CiśnieńWieża Ciśnień Kawiarnia Restauracja
ul. Warszawska 26, Płock

tel.: 24 367 10 00
http://www.wiezacisnienplock.pl/

Oferta w ramach akcji Płock za pół ceny w dniach 8-10 września 2017 roku:

Krążki cebulowe  z salsą - 5 zł
Zupa cebulowa zapiekana z mozzarellą - 7,5 zł
Chilli con carne - 14,5 zł
Rumsztyk – (stek z krzyżowej) – z konfiturą z cebuli i zapiekanymi ziemniaczkami – 21,5 zł
Policzki wołowe na chlebie z konfiturą z cebuli i sałatą winegret – 14,5 zł
Drinki:
God father -   7 zł
Highland cooler  - 7,5 zł


„Wieża Ciśnień” jest najoryginalniej umiejscowioną kawiarnią i restauracją w blisko 120-tysięcznym Płocku. Lokal mieści się w 24-metrowej dawnej wieży ciśnień, zbudowanej z czerwonej cegły pod koniec dziewiętnastego wieku. Doprowadzającej wodę do miasta niemal do wybuchu II wojny światowej.
Obecnie można się tam napić się nie tylko wody. Również koktajli bezalkoholowych, herbaty, kawy i napojów alkoholowych, w tym około dwustu rodzajów whisky. Do zjedzenia są różne rodzaje zup, steków, sałatek, burgerów, barbecue i deserów.
Tego wszystkiego można doświadczać w salach rozmieszczonych na czterech piętrach wieży. Na najwyższym, przez przeszklone ściany nie sposób nie zachwycić się panoramą miasta. Wieża posiada też zadaszony taras z fontanną z rzeźbami ryb, zbudowany kilka metrów nad ziemią. Do niego i do wnętrza wieży można się dostać schodami lub windą przystosowaną do osób niepełnosprawnych.
„Wieża Ciśnień” stawia na eventy. Wernisaże malarskie i fotograficzne mają miejsce w środku budynku, na tarasie odbywają się koncerty. Wieża jest również miejscem spotkań różnych grup i stowarzyszeń, w tym cyklicznych rozmów o modzie.
Osobom odwiedzającym lokal towarzyszy nieinzwazyjna muzyka z pogranicza pop i jazzu. Sączy się z okien na zaciszną ulicę z drzewami i trawnikami, z jednej strony prowadzącej do ZOO, z drugiej na rynek starego miasta.

Obsługiwane przez usługę Blogger.