Header Ads

Książnica Płocka im. Władysława BroniewskiegoKsiążnica Płocka im. Władysława Broniewskiego
09-402 Płock, ul. Tadeusza Kościuszki 6
tel.: 24 262 86 17
e-mail: bibl@ksiaznicaplocka.pl
www.ksiaznicaplocka.pl

Oferta w ramach akcji Płock za pół ceny w dniach 28-29 wrzesnia 2018:

Sprzedaż wydawnictw Książnicy Płockiej w godzinach pracy biblioteki:
28 września (piątek) godz. 9.00 – 19.00
29 września (sobota) godz. 9.00 – 14.00

1.    Moje szczęśliwe życie ( o ks. J. Twardowskim)       3,50 / 1,50 zł
2.    Ciszyńska B., Na ścieżkach czasu (poezja)            15,00/ 7,50 zł
3.    Franczak L., Tragarze światła (poezja)                    12,00/ 6,00 zł
4.    Leleń A., Religijna kultura muzyczna  Mazowsza  15,00/ 7,50 zł
5.    Konarska-Pabiniak B., Płocka Melpomena             20,00/10,00zł   
6.    Konarska-Pabiniak B., Teatry prowincjonalne       20,00/10,00zł

W ogrodzie Książnicy stworzyliśmy urokliwą Czytelnię pod chmurką. To wymarzone miejsce do odpoczynku i poczytania dla mieszkańców Płocka i turystów. Nowością w nim jest ławeczka Władysława Broniewskiego, na której można posiedzieć i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z poetą. Czytelnia pod chmurką dostępna jest w godzinach pracy biblioteki.
Zapraszamy.

Książnica Płocka im. Władysława Broniewskiego stanowi integralną część płockiej tożsamości i jest jedną z wizytówek miejskiej i regionalnej kultury. Skupia i integruje wszystkie pokolenia: od dzieci aż po seniorów.
W skład instytucji wchodzi gmach główny (wypożyczalnia, czytelnia), Dział zbiorów audiowizualnych, 13 filii bibliotecznych oraz Biblioteka dla dzieci. Książnica udostępnia czytelnikom bogate zbiory literatury pięknej, popularno-naukowej, czasopism, nagrania muzyczne, filmy, audiobooki.
Książnica Płocka wykorzystuje różnorodne formy upowszechniania czytelnictwa
i utrwalania dziedzictwa kulturowego i historycznego. Na szczególne wyróżnienie
zasługują: spotkania autorskie z polską elitą literacką i twórcami lokalnymi, konkursy literackie, poetyckie, czytelnicze, historyczne, plastyczne, recytatorskie, ogólnopolskie zloty czytelnicze, gry miejskie, happeningi i flashmoby poetyckie, pikniki literackie organizowane na terenie całego miasta, lekcje biblioteczne, wystawy, inscenizacje. Co roku biblioteka bierze udział w akcjach ogólnopolskich - Narodowym Czytaniu, Nocy Muzeów, Nocy Bibliotek, CAŁA POLSKA CZYTA  DZIECIOM.
Książnica Płocka pełni także funkcję centrum wiedzy o regionie – gromadzi i udostępnia książki, czasopisma, dokumenty życia społecznego związane z Płockiem i Mazowszem Płockim oraz opracowuje bibliografię regionalną. Prowadzi także działalność wydawniczą, publikując książki tematycznie związane z Płockiem lub regionem płockim.Obsługiwane przez usługę Blogger.