Header Ads

Restauracja Kawiarnia Wieża CiśnieńRestauracja Kawiarnia Wieża Ciśnień
Ul. Warszawska 26
24 367 10 00
Wieza.cisnien@op.pl
http://www.wiezacisnienplock.pl/

Oferta w  ramach akcji Płock za pół ceny w dniach 28-30 września 2018 roku

Kofty wołowe z koprem włoskim cena przed rabatem 29 zł po rabacie 14,50 zł
Sałatka z grilowanym bakłażanem przed rabatem 19 zł po rabacie 9,50 zł
Chilli con carne przed rabatem 29 zł po rabacie 14,50 zł
Zupa cebulowa przed rabatem 15 zł po rabacie 7,50 zł
Krążki cebulowe przed rabatem 11 zł po rabacie 5,50 zł
Drinki:
Highland cooler przed rabatem 15 zł po rabacie 7,50 zł
Whisky ginger ale przed rabatem 15 zł po rabacie 7,50 zł

„Wieża Ciśnień” jest najoryginalniej umiejscowioną kawiarnią i restauracją w blisko 120-tysięcznym Płocku. Lokal mieści się w 24-metrowej dawnej wieży ciśnień, zbudowanej z czerwonej cegły pod koniec dziewiętnastego wieku. Doprowadzającej wodę do miasta niemal do wybuchu II wojny światowej.

Obecnie można się tam napić się nie tylko wody. Również koktajli bezalkoholowych, herbaty, kawy i napojów alkoholowych, w tym około dwustu rodzajów whisky. Do zjedzenia są różne rodzaje zup, steków, sałatek, burgerów, barbecue i deserów.

Tego wszystkiego można doświadczać w salach rozmieszczonych na czterech piętrach wieży. Na najwyższym, przez przeszklone ściany nie sposób nie zachwycić się panoramą miasta. Wieża posiada też zadaszony taras z fontanną z rzeźbami ryb, zbudowany kilka metrów nad ziemią. Do niego i do wnętrza wieży można się dostać schodami lub windą przystosowaną do osób niepełnosprawnych.

„Wieża Ciśnień” stawia na eventy. Wernisaże malarskie i fotograficzne mają miejsce w środku budynku, na tarasie odbywają się koncerty. Wieża jest również miejscem spotkań różnych grup i stowarzyszeń.

Osobom odwiedzającym lokal towarzyszy nieinzwazyjna muzyka z pogranicza pop i jazzu. Sączy się z okien na zaciszną ulicę z drzewami i trawnikami, z jednej strony prowadzącej do ZOO, z drugiej na rynek starego miasta.


Obsługiwane przez usługę Blogger.