Header Ads

Cofnij się w czasie w ramach projektu „Średniowieczny Płock”
Serdecznie zapraszamy do udziału w projekcie „Średniowieczny Płock”, który realizować będzie Płocka Lokalna Organizacja Turystyczna w dniach 27-29 września 2018 roku.

Celem projektu jest przekazanie wiedzy na temat średniowiecznej historii miasta, wzbogacenie oferty edukacyjnej na temat historii Płocka i Mazowsza, ożywienie i wzbogacenie oferty Muzeum Diecezjalnego oraz upamiętnienie 880 rocznicy śmierci Bolesława III Krzywoustego.

W ramach projektu odbędą się następujące wydarzenia:

27 września  br. – w godzinach dopołudniowych – zajęcia edukacyjne dla płockich szkół podstawowych i gimnazjalnych.
O godzinie 18.00 serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Płocka oraz turystów na koncert muzyki średniowiecznej, w wykonaniu zespołu „Góra Trolla”, połączonego z wykładami: „Początki Płocka w świetle badań archeologicznych” – mgr Dariusz Kołodziejski oraz „Średniowieczne skarby Muzeum Diecezjalnego w Płocku: Biblia Płocka z XII wieku jako najstarsze źródło poznania płockiej liturgii katedralnej”-  ks. prof. UMK dr hab. Daniel Brzeziński. Wydarzenie odbędzie się w Sali Barokowej Opactwa Pobenedyktyńskiego (Muzeum Diecezjalne). Wstęp wolny.

28 września br. – odbędą się warsztaty dla dzieci w wieku przedszkolnym, podczas których uczestnicy za sprawą rekonstruktorów cofną się do odległych wieków średnich.

29 września br. - na Wzgórzu Tumskim powstanie miasteczko wczesnośredniowieczne, gdzie będzie można poznać codzienne życie średniowiecznych mieszkańców Płocka. W ramach tego wydarzenia rekonstruktorzy historyczni, w serii inscenizacji i pokazów, uczczą pamięć Bolesława III Krzywoustego, przypominając o jego pasowaniu na rycerza, burzliwej młodości, władztwie i testamencie. W roku 2018 przypada bowiem 880 rocznica śmierci Bolesława III Krzywoustego.
Ponadto publika zostanie wciągnięta w gry inspirowane średniowiecznymi. Rozpalone zostanie również ognisko, nad którym przyrządzane będą potrawy oparte na XII wiecznych przepisach. Niecodziennym widowiskiem będą też rycerskie pojedynki.

Realizowany przez Płocką Lokalną Organizację Turystyczną projekt „Średniowieczny Płock” dofinansowany został przez Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Udział w wydarzeniu jest całkowicie BEZPŁATNY.

Serdecznie zapraszamy!Obsługiwane przez usługę Blogger.