Header Ads

Płocka Lokalna Organizacja TurystycznaPłocka Lokalna Organizacja Turystyczna
Stary Rynek 8
09-400 Płock
Tel 24 364 99 90
e-mail: biuro@turystykaplock.eu
www.turystykaplock.eu

W ramach akcji Płock za pół ceny:

Serdecznie zapraszamy do udziału w projekcie „Średniowieczny Płock”, który realizować będziemy w dniach 27-29 września 2018 roku.
Celem projektu jest przekazanie wiedzy na temat średniowiecznej historii miasta, wzbogacenie oferty edukacyjnej na temat historii Płocka i Mazowsza, ożywienie i wzbogacenie oferty Muzeum Diecezjalnego oraz upamiętnienie 880 rocznicy śmierci Bolesława III Krzywoustego.

Projekt polegać będzie na organizacji:

27 września  br. – w godzinach dopołudniowych – zajęć edukacyjnych dla płockich szkół podstawowych i gimnazjalnych
O godzinie 18.00 serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Płocka oraz turystów na koncert muzyki średniowiecznej, w wykonaniu zespołu „Grupa Trolla”, połączonego z wykładami: „Początki Płocka w świetle badań archeologicznych” – mgr Dariusz Kołodziejski oraz „Średniowieczne skarby Muzeum Diecezjalnego w Płocku: Biblia Płocka z XII wieku jako najstarsze źródło poznania płockiej liturgii katedralnej”-  ks. prof. UMK dr hab. Daniel Brzeziński. Wydarzenie odbędzie się w Sali Barokowej Opactwa Pobenedyktyńskiego (Muzeum Diecezjalne)

28 września br. – serdecznie zapraszamy do udziału w warsztatach wczesnośredniowiecznych oraz do zwiedzania Muzeum Diecezjalnego z przewodnikami turystycznymi.

29 września br. na Wzgórzu Tumskim powstanie miasteczko wczesnośredniowieczne, gdzie będzie można poznać codzienne życie średniowiecznych mieszkańców Płocka.

Projekt dofinansowany z Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Udział w wydarzeniu jest całkowicie BEZPŁATNY


Obsługiwane przez usługę Blogger.