Header Ads

Muzeum Mazowieckie w Płocku - SpichlerzMuzeum Mazowieckie w Płocku - Spichlerz
Ul. Kazimierza Wielkiego 11B
09-400 Płock
www.muzeumplock.eu
Dział Upowszechniania i Promocji
Tel. 24 364-70-83

Oferta w ramach akcji Płock za pół ceny w dniach 27-29 września 2019 roku:

SPICHLERZ (Dział Etnografii
Muzeum Mazowieckiego w Płocku)
ul. Kazimierza Wielkiego 11 B

normalny 5,00 zł. / 2,5 zł.
ulgowy 3 zł. / 1,5 zł.
rodzinny 10 zł. / 5 zł.
szkolny 50 zł. / 25 zł.
grupowy 70 zł. / 35 zł.


Dział Etnografii (Spichlerz, ul. Kazimierza Wielkiego 11B)

Zapraszamy do odwiedzenia ekspozycji działu etnograficznego a w nim:

Kultura Mazowsza w ludowej wizji świata to barwna i niezwykła opowieść o kulturze ludowej Mazowsza. Muzeum przeorganizowało swoje przestrzenie tak, by w pasjonujący sposób przedstawić grupy etnograficzne naszego regionu i zwyczaje panujące tu od wieków.

Sztuka Dalekiego Wschodu. Płockie skarby buddyjskiej Azji - wystawa sztuki orientalnej, na którą składa się ok. 130 muzealiów: przedmioty rzemiosła artystycznego - użytkowe i dekoracyjne, militaria, malarstwo, grafika, buddyjska sztuka sakralna i monety. Kolekcja ta powstała na początku XX w. i została przekazana płockiemu muzeum przez Towarzystwo Naukowe Płockie w 1949 r.

Trzecia wystawa, Bolesław Biegas, rzeźba i malarstwo, to ekspozycja składająca się z  57 obiektów muzealnych - 40 rzeźb gipsowych, 3 rzeźb w brązie, 13 obrazów oraz oryginalnej tkaniny z ornamentem wykonanym wg. projektu Biegasa. Spośród wymienionych obiektów 4 są własnością Muzeum Mazowieckiego w Płocku a pozostałe 53 pochodzą z kolekcji Polskiego Towarzystwa Historyczno-Literackiego/Biblioteki Polskiej w Paryżu. Zostały one przekazane w depozyt Muzeum Mazowieckiemu w Płocku na okres 20 lat.

Obsługiwane przez usługę Blogger.