Header Ads

Miejski Ogród Zoologiczny w PłockuADRES: ul. Norbertańska 2
09-402 Płock tel.: 24 366 05 18kom.: 662 225 244, www.zoo.plock.pl

Oferta w akcji Płock za pół ceny 25-27.09.2020:

Jednorazowy bilet ulgowy: Cena regularna: 17zł po obniżce: 9zł

ZOO Płock latem i zimą

Pięknie położony na nadwiślańskiej skarpie płocki Ogród Zoologiczny jest jednym z kilkunastu ogrodów w Polsce. Naturalne środowisko wysokiej skarpy wiślanej stwarza korzystne warunki dla hodowli dzikich zwierząt, w tym wielu cennych i rzadkich okazów.

Obecnie ZOO posiada 7 640 zwierząt reprezentujących blisko 600 gatunków.

 

W płockim ogrodzie znajduje się mini dżungla amazońska, mini-zoo ze zwierzętami spotykanymi w wiejskiej zagrodzie, a od 2017 roku również ekspozycja akwarystyczna "Wody Świata". W akwariach znajdują się 23 zbiorniki o pojemności od 500 do 40 000 litrów.

Większość osób zwiedza ZOO wiosną i latem, ale warto wybrać się tu także jesienią i zimą, korzystając ze specjalnie opracowanej Trasy Zimowego Zwiedzania. ZOO zaprasza także do Pawilonów: Tamaryn i Marmozet, Ptaków, Herpetarium i nowej, fascynującej ekspozycji Akwarium. Zajrzyjcie Państwo także do domu żyraf – na pewno popatrzą na Was z góry!

 

ZOO czynne jest codziennie, o każdej porze roku, również w soboty, niedziele i wszystkie dni świąteczne. Poza ekspozycją zwierząt na terenie ZOO można także skorzystać z innych atrakcji. Są tu m.in. park linowy i tematycznie związane ze zwierzętami place zabaw dla dzieci. Wszyscy odwiedzający płocki Ogród Zoologiczny mogą codziennie obserwować trening medyczny i karmienie fok (godz. 13:00) oraz pokaz karmienia pingwinów (tylko w sezonie letnim o godz. 14:00).

 

Życzymy wielu ekscytujących przeżyć i wyjątkowych doznań z pobytu w płockim ZOO.


A oto podopieczni ZOO w Płocku:
Obsługiwane przez usługę Blogger.